Muzeum Borów Tucholskich

Strona główna


Witamy na stronie internetowej Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi.

Aktualności

Twórczość Józefa Wróblewskiego

Powiększ zdjęcie

23 marca w Muzeum Borów Tucholskich odbył się wernisaż poświęcony twórczości Józefa Wróblewskiego. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Sekretarz Powiatu Tucholskiego Maciej Korda, który podziękował w ciepłych słowach autorowi za skorzystanie z gościnności Muzeum Borów Tucholskich, które zawsze jest otwarte dla wszelkiego typu działalności kulturalnej.

Czytaj więcej o: Twórczość Józefa Wróblewskiego

Wernisaż wystawy "Twórczość Józefa Wróblewskiego"

Powiększ zdjęcie

Starosta Tucholski zaprasza na otwarcie wystawy "Twórczość Józefa Wróblewskiego”. Wernisaż odbędzie się 23.03.2018 r. (tj. piątek) o godz. 16.00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich (Tuchola, ul. Podgórna 3)

Czytaj więcej o: Wernisaż wystawy "Twórczość Józefa Wróblewskiego"

Kiermasz Wielkanocny 2018

Powiększ zdjęcie

W niedzielę 18.03.2018 r. w Książnicy Tucholskiej przy ul. Pocztowej 7 b w godz. 10.00 - 14.00 odbędzie się świąteczny kiermasz.
Serdecznie zapraszamy !!!

Czytaj więcej o: Kiermasz Wielkanocny 2018

Wernisaż wystawy "Pędzlem haftowane", koncert "Love is blue"

Powiększ zdjęcie

We wtorek 13 lutego w Muzeum Borów Tucholskich otwarto wystawę malarstwa „Pędzlem haftowane” Stanisławy Neubauer, w trakcie której odbył się koncert pt. „Love is blue”w wykonaniu Sandry Łangowskiej i Kazimierza Żarskiego z gościnnym występem Natalii Muchowskiej i Damiana Kolassy. Gości powitał i uroczystego otwarcia wystawy dokonał Wicestarosta Tucholski Zenon Poturalski.

Czytaj więcej o: Wernisaż wystawy "Pędzlem haftowane", koncert "Love is blue"

Moja Niepodległa

Powiększ zdjęcie

W piątek 9 lutego w Muzeum Borów Tucholskich odbyła się akademia z okazji 98 rocznicy powrotu Tucholi do Macierzy.

Czytaj więcej o: Moja Niepodległa

"Pędzlem Haftowane" malarstwo Stanisławy Neubauer

Powiększ zdjęcie

Starosta Tucholski Michał Mróz zaprasza na otwarcie wystawy: "Pędzlem haftowane" malarstwo Stanisławy Neubauer połaczone z koncertem pt. "Love is blue" w wykonaniu Sandry Łangowskiej i Kazimierza Żarskiego z gościnnym występem Krzysztofa Kozłowskiego, Natalii Muchowskiej i Damiana Kolassy Wernisaż odbędzie się 13.02.2018 r. (tj.wtorek) o godz. 17.30 w budynku Muzeum Borów Tucholskich (Tuchola, ul. Podgórna 3)

Czytaj więcej o: "Pędzlem Haftowane" malarstwo Stanisławy Neubauer

"Moja Niepodległa"

Powiększ zdjęcie

Muzeum Borów Tucholskich wraz z Przedszkolem nr 1 w Tucholi zapraszają 9 lutego 2018 r. na godzinę 17:00 do budynku muzeum przy ul. Podgórnej 3 w Tucholi, gdzie dzieci z grupy "Wilczki" przedstawią mieszkańcom Powiatu oraz przybyłym gościom akademię z okazji 98. rocznicy powrotu Tucholi do Macierzy. Przedstawienie przedszkolaków uświetni występ Ameli Szrajber. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Czytaj więcej o: "Moja Niepodległa"

Wizyta dzieci z Rytla w Muzeum Borów Tucholskich

Powiększ zdjęcie

W piątek 2.02 br Muzeum Borów Tucholskich gościło feryjną grupę dzieci z Domu Kultury w Rytlu. Przypomnijmy, że miejscowość ta została bardzo doświadczona nawałnicą, która przeszła również przez Powiat Tucholski z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Uczestników przywitali, przekazując również słodki upominek: Starosta Tucholski p. Michał Mróz i członek Zarządu p. Jerzy Kowalik.

Czytaj więcej o: Wizyta dzieci z Rytla w Muzeum Borów Tucholskich

Malarstwo Justyny Wojciechowskiej

Powiększ zdjęcie

Starosta Tucholski Michał Mróz zaprasza na otwarcie wystawy: Malarstwo Justyny Wojciechowskiej. Wernisaż odbędzie się 11.01.2018 r. (tj.czwartek) o godz. 17.00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich (Tuchola, ul. Podgórna 3)

Czytaj więcej o: Malarstwo Justyny Wojciechowskiej

W Muzeum Borów Tucholskich Kultura łączy narody

Powiększ zdjęcie

27 grudnia miłośnicy muzyki odwiedzili Muzeum Borów Tucholskich, by na chwilę przenieść się w inny świat. Pochodząca z Białorusi Olga Zalesska przybyła na zaproszenie Ewy i Kazimierza Żarskich, by zaśpiewać dla tucholskiej publiczności swoje autorskie utwory i przeczytać wiersze – swoje i Kazimierza Żarskiego - w języku rosyjskim i białoruskim.

Czytaj więcej o: W Muzeum Borów Tucholskich Kultura łączy narody