Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na stronie internetowej Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi.

Aktualności

"Pędzlem Haftowane" malarstwo Stanisławy Neubauer

Powiększ zdjęcie

Starosta Tucholski Michał Mróz zaprasza na otwarcie wystawy: "Pędzlem haftowane" malarstwo Stanisławy Neubauer połaczone z koncertem pt. "Love is blue" w wykonaniu Sandry Łangowskiej i Kazimierza Żarskiego z gościnnym występem Krzysztofa Kozłowskiego, Natalii Muchowskiej i Damiana Kolassy Wernisaż odbędzie się 13.02.2018 r. (tj.wtorek) o godz. 17.30 w budynku Muzeum Borów Tucholskich (Tuchola, ul. Podgórna 3)

Czytaj więcej o: "Pędzlem Haftowane" malarstwo Stanisławy Neubauer

"Moja Niepodległa"

Powiększ zdjęcie

Muzeum Borów Tucholskich wraz z Przedszkolem nr 1 w Tucholi zapraszają 9 lutego 2018 r. na godzinę 17:00 do budynku muzeum przy ul. Podgórnej 3 w Tucholi, gdzie dzieci z grupy "Wilczki" przedstawią mieszkańcom Powiatu oraz przybyłym gościom akademię z okazji 98. rocznicy powrotu Tucholi do Macierzy. Przedstawienie przedszkolaków uświetni występ Ameli Szrajber. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Czytaj więcej o: "Moja Niepodległa"

Wizyta dzieci z Rytla w Muzeum Borów Tucholskich

Powiększ zdjęcie

W piątek 2.02 br Muzeum Borów Tucholskich gościło feryjną grupę dzieci z Domu Kultury w Rytlu. Przypomnijmy, że miejscowość ta została bardzo doświadczona nawałnicą, która przeszła również przez Powiat Tucholski z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Uczestników przywitali, przekazując również słodki upominek: Starosta Tucholski p. Michał Mróz i członek Zarządu p. Jerzy Kowalik.

Czytaj więcej o: Wizyta dzieci z Rytla w Muzeum Borów Tucholskich

Malarstwo Justyny Wojciechowskiej

Powiększ zdjęcie

Starosta Tucholski Michał Mróz zaprasza na otwarcie wystawy: Malarstwo Justyny Wojciechowskiej. Wernisaż odbędzie się 11.01.2018 r. (tj.czwartek) o godz. 17.00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich (Tuchola, ul. Podgórna 3)

Czytaj więcej o: Malarstwo Justyny Wojciechowskiej

W Muzeum Borów Tucholskich Kultura łączy narody

Powiększ zdjęcie

27 grudnia miłośnicy muzyki odwiedzili Muzeum Borów Tucholskich, by na chwilę przenieść się w inny świat. Pochodząca z Białorusi Olga Zalesska przybyła na zaproszenie Ewy i Kazimierza Żarskich, by zaśpiewać dla tucholskiej publiczności swoje autorskie utwory i przeczytać wiersze – swoje i Kazimierza Żarskiego - w języku rosyjskim i białoruskim.

Czytaj więcej o: W Muzeum Borów Tucholskich Kultura łączy narody

Recital Piosenki Autorskiej Olga Zalesskaya

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy serdecznie na recital piosenki autorskiej Olgii Zalesskaya, który odbędzie się 27.12.2017 r. (tj. środę) o godz. 17.00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich przy ul. Podgórnej 3 w Tucholi.

Czytaj więcej o: Recital Piosenki Autorskiej Olga Zalesskaya

Z wizytą u "Sarenek" z Przedszkola nr 2 w Tucholi

Powiększ zdjęcie

Ostatnie warsztaty na których dzieci wykonywały ozdoby świąteczne. A jak pracowały zobaczcie na zdjęciach

Czytaj więcej o: Z wizytą u "Sarenek" z Przedszkola nr 2 w Tucholi

Zajęcia Bożonarodzeniowe 2017

Powiększ zdjęcie

Robimy pierniki

Powiększ zdjęcie

W piątek w muzeum gościliśmy grupę "Wilczki" z Przedszkola nr 1 w Tucholi na zajęciach z robienia i zdobienia pierników. Zajęcia udało się zrealizować dzięki pomocy Pana Andrzeja Łapki właściciela cukierni Anżelika, który przygotował dla uczestników ciasto oraz zajął się ich wypiekiem.

Czytaj więcej o: Robimy pierniki

Wizyta grup z Gostycyna

Powiększ zdjęcie

5 ,6 i 7 grudnia Muzeum Borów Tucholskich odwiedziły dzieci z Gostycyna. Oprócz oprowadzania, dzieci skorzystały z warsztatów świątecznych. Kilka słów o adwencie przedstawiła Pani Maria Ollick

Czytaj więcej o: Wizyta grup z Gostycyna